rehabilitacja sportowców
rehabilitacja sportowców
rehabilitacja sportowców
rehabilitacja sportowców
CO LECZĘ:
Łokieć golfisty / tenisisty
Łokieć tenisisty i golfisty to potoczne nazwy dla zespołów bólowych ścięgien mięśni, przyczepiających się odpowiednio po stronie bocznej, lub przyśrodkowej stawu łokciowego. Mogą być one spowodowane brakiem prawidłowej rozgrzewki przed ćwiczeniami, jednak przede wszystkim wynikają z przeciążeń i sumujących się w wyniku intensywnej pracy mięśni mikrourazów. Pojedyncze włókna ścięgien są wręcz wyrywane z kości.

Rozwijający się w przyczepach stan zapalny powoduje ból podczas ruchów w łokciu lub samym nadgarstku, tym większy im większy opór muszą pokonać mięśnie.

Choroba ta dotyczy nie tylko tenisistów i golfistów, ale także zapaśników, judoków, oraz ludzie nie uprawiających zawodowo żadnego sportu, jak wędkarzy łowiących na spinning, osoby ćwiczące na siłowni (dźwigające ciężary) i osoby mające pracę biurową. Ta ostatnia grupa jest narażona, ponieważ długotrwałe opieranie krawędzi łokci o twarde podłoże takie jak blat biurka, co powoduje uszkodzenia włókien mięśniowych, a w następstwie dalsze zmiany degeneracyjne.

Na proces leczenia składają się różne techniki powodujące przekrwienie okolicy przyczepu mięśni, mobilizujące, oraz odciążające bolesną okolicę. Bardzo dobre efekty daje kinesiology taping, a także masaż poprzeczny. W pierwszej kolejności należy zmniejszyć obciążanie uszkodzonego mięśnia. Ponieważ jego zła praca (słaba siła umiejętność hamowania) powoduje uszkodzenie przyczepu, nauczenie pacjenta prawidłowego ruchu zmniejszy tendencję do nawrotów dolegliwości. Podczas treningów, czy innych aktywności wymagających używania bolących ścięgien, wystarczy czasem inne ustawienie nadgarstka, zaczęcie ruchu od obręczy barkowej, lub zmiana pochylenia ciała.
rehabilitacja sportowców głowa szyja bark kręgosłup łokieć nadgarstek biodro kolano stopa
CO CIĘ BOLI?

WYBIERZ
CZĘŚĆ CIAŁA
Copyright©2014 Re - fit | Created by Malwina Grześkiewicz & Dorota Grześkiewicz