rehabilitacja sportowców
rehabilitacja sportowców
rehabilitacja sportowców
rehabilitacja sportowców
CO LECZĘ:
Migreny
Gdy odczuwamy ostry, pulsujący ból głowy, często nasilający się pod wpływem wysiłku fizycznego, lub stresu, może to świadczyć o tak zwanej migrenie. Czasem mogą pojawić się nudności, czy zwiększona wrażliwość na światło, a nawet zaburzenia pola widzenia, niedowłady oraz omdlenia.

Przyczyna powstania tej dolegliwości nie jest do końca jasna. Wiadomo jednak, że związana jest z nieprawidłowo funkcjonującymi drobnymi naczyniami krwionośnymi w mózgu, lub receptorami zarządzającymi przepływem krwi. Schorzenie to dotyczy częściej kobiet niż mężczyzn i może wystąpić w każdym wieku. U osób starszych epizody bólowe pojawiają się jednak coraz rzadziej i są zazwyczaj mniej dokuczliwe.

Bóle głowy, mające swoje podłoże w nieprawidłowościach w odcinku szyjnym kręgosłupa, są bardzo często mylone z migrenami. W każdym segmencie kręgosłupa znajdują się otwory dla tętnic zaopatrujących mózg. W naturalnym ustawieniu są one umieszczone bezpośrednio jeden nad drugim. Gdy wady postawy powodują skrzywienie kręgosłupa, może dojść do takiego przesunięcia się jego segmentów, że światło otworu (a co za tym idzie samego naczynia krwionośnego) zmniejszy się, co zaburza krążenie wewnątrzmózgowe, co w rezultacie objawia się bólem głowy.

Nadmierne napięcie mięśni szyi także może być powodem tego typu dolegliwości. Po usunięciu napięcia (na przykład poprzez masaż) przywrócimy prawidłową cyrkulację krwi, a objawy powinny ustąpić. Odpowiednie i permanentne ćwiczenia pomogą ustrzec się przed nawrotami bólu.

Należy jednak zwrócić uwagę, że bóle głowy mogą być spowodowane innymi jednostkami chorobowymi. W celu dokładnej diagnozy warto zrobić badania obrazowe głowy (rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa) i badanie przepływów naczyń krwionośnych w szyi.
rehabilitacja sportowców głowa szyja bark kręgosłup łokieć nadgarstek biodro kolano stopa
CO CIĘ BOLI?

WYBIERZ
CZĘŚĆ CIAŁA
Copyright©2014 Re - fit | Created by Malwina Grześkiewicz & Dorota Grześkiewicz