rehabilitacja sportowców
rehabilitacja sportowców
rehabilitacja sportowców
rehabilitacja sportowców
CO LECZĘ:
Bóle promieniujące
Bóle promieniujące, to wszystkie te, które można dokładnie zlokalizować, a których przebieg „narysować” palcem na skórze. Niezależnie od tego, czy występują w kończynach górnych, czy dolnych, mają podobne pochodzenie. Powodowane są przez uszkodzeniem nerwu, zaopatrującego daną okolicę. Nerw ten mógł ulec stanowi zapalnemu, a wtedy ból nasila się ( często w nocy). Jeżeli przyczyna dolegliwości nie zostanie wcześnie usunięta, powstałe zmiany będą się pogłębiać i wyleczenie będzie coraz trudniejsze.

Zawsze należy określić, gdzie dokładnie doszło do uszkodzenia i jakiego jest ono typu. Najczęstszym „podejrzanym” jest kanał rdzenia kręgowego, w którym podrażnienie wynika z uwypuklenia się krążka międzykręgowego i ucisku na rdzeń. Innymi potencjalnymi miejscami wystąpienia tego typu urazu są te, w których nerw znajduje się w wąskich przesmykach między kośćmi lub mięśniami.

W skrajnych przypadkach niezbędna jest operacja, aby odbarczyć (uwolnić) uciskaną strukturę. Przed nią warto jednak spróbować innych metod leczenia. Rehabilitacja może oddalić konieczność wykonania zabiegu operacyjnego, a także stanowić zabezpieczenie przed nawrotami bólu.
rehabilitacja sportowców głowa szyja bark kręgosłup łokieć nadgarstek biodro kolano stopa
CO CIĘ BOLI?

WYBIERZ
CZĘŚĆ CIAŁA
Copyright©2014 Re - fit | Created by Malwina Grześkiewicz & Dorota Grześkiewicz