rehabilitacja sportowców
rehabilitacja sportowców
rehabilitacja sportowców
rehabilitacja sportowców
CO LECZĘ:
Bóle stożka rotatorów
Tuż przy samym wyrostku barkowym, na górze od strony przedniej ramienia znajduje się zgrubienie – guzek większy kości ramiennej. Stanowi on przyczep dla mocnych mięśni: obłego mniejszego, nadgrzebieniowego i podłopatkowego. Zbiegając się w jedno miejsce i tworzą wspólną strukturę nazywaną czepcem, lub stożkiem rotatorów. Poza rotowaniem kończyny w stawie ramiennym, zginają ją (ruch w przód) i odwodzą od ciała.

Właśnie z powodu tak wielu funkcji, nawet drobne uszkodzenie którejkolwiek ze składowych stożka rotatorów, powoduje ograniczenie funkcji całego ramienia. Tym bardziej, że powstający stan zapalny może wywołać reakcje w innych tkankach, np. kaletkach maziowych.

Leczenie, po prawidłowym zdiagnozowaniu, nie jest trudne. Czasem wymagane jest chwilowe zmniejszenie ruchomości i odciążenie kończyny np. poprzez założenie temblaka. Gdy stan ostry minie, niezwłocznie należy poddać bark bardziej intensywnej rehabilitacji. Zaniedbanie tego, skutkuje zmniejszoną ruchomością samego stawu, a także może powodować bóle karku i drętwienia kończyny górnej.
rehabilitacja sportowców głowa szyja bark kręgosłup łokieć nadgarstek biodro kolano stopa
CO CIĘ BOLI?

WYBIERZ
CZĘŚĆ CIAŁA
Copyright©2014 Re - fit | Created by Malwina Grześkiewicz & Dorota Grześkiewicz